Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Předání nového vozu Ford Transit DA-L1Z

Nový dopravní automobil pro jednotku SDH Heřmaničky

 

V sobotu dne 17.11.2018 obec Heřmaničky slavnostně předala nové požární vozidlo značky Ford Transit JSDH. Tento slavnostní ceremoniál provázelo několik řečnických vstupů a žehnání auta.

Okolo 15.00 hod. byla akce zahájena pozdravením všech přítomných a přivítáním hostů. Na slavnost byli oficiálně přizváni pí. Jarmila Trachtová, starostka obce Heřmaničky, Ing. Eliška Melicharová, projektová manažerka z mikroregionu Voticko, mjr.Mgr. Jiří Černovský, velitel stanice hasičského záchranného sboru Benešov, Mgr.Martin Vlček, kněz farnosti Sedlec – Prčice, starosta sboru hasičů Ladislav Sova, okrskový velitel Zdeněk Dvořák a nejstarší členové sboru (pí. Marie Spálenková, pí. Marie Hasenkopfová, p. Miloslav Jankovský, p. Jaroslav Říha, pí. Marie Spálenková). Mladí hasiči přivítali hosty kyticemi. Poté jsme minutou ticha uctili zesnulé členy sboru.

 

Úvodní informace o dopravním automobilu sdělila naše starostka Jarmila Trachtová. Dozvěděli jsme se, jakým způsobem bylo auto pořízeno. Vzhledem k početné základně hasičů našeho sboru, OÚ Heřmaničky využil možnosti dotace z Ministerstva vnitra prostřednictvím hasičského záchranného sboru ČR a Středočeského kraje. Naše obec se podílí částkou 321 473,- z celkové hodnoty vozu 1 071 473,-.

 

Dále k nám promluvila pí. Ing. Melicharová Eliška, která zhodnotila výbornou spolupráci všech, kteří figurovali ve vyřizováním žádosti ( Jarmila Trachtová a Petr Suchomel) a popřála mnoho šťastných kilometrů.

 

Následovala ukázka vozidla, které bylo ukryto ve zbrojnici. S nastoupenou jednotkou, členy sboru a mladými hasiči, doprovodem hudby a svítících majáků bylo zaparkováno a připraveno k požehnání p. farářem. Též nám vysvětil náš prapor.

Po vysvěcení jsme seznámili přítomné s technickými parametry dopravního automobilu.

Další se dostal ke slovu p. Mgr. Černovský Jiří s přáním více výjezdů za sportem než zásahy.

Závěrečný projev měl náš starosta Ladislav Sova. Zmínil nejen současnou situaci s dopravními automobili ve sboru, ale pohovořil i o historii hasičských vozů od založení sboru. Závěrem poděkoval jménem sboru všem, kteří jakoukoliv měrou přispěli k získání nového vozu.

Na konci akce zazněla česká hymna a náš sbor pohostil všechny, kteří byli přizváni a místní, kteří nás přišli podpořit.

Ve zbrojnici vládla příjemná nálada při dobrém jídle, pití a hudbě. K poslechu nám hráli Jakub Růzha a Jan Pišek.

Závěrem bychom poděkovali OÚ Heřmaničky, všem pozvaným hostům, místním, mladým hasičům, aktivním hasičům, Petru Schizmanovi za zapůjčení aparatury a hudbě.

 

BENEŠOVSKÝ DENÍK 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Předání vozu Ford Transit DA-L1Z

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Portrét

Poslední fotografie

Mail list


Archiv

Kalendář
<< leden >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 14
Celkem: 338942
Měsíc: 18138
Den: 910