Jdi na obsah Jdi na menu

Oslava k 60. výročí založení SDH v Heřmaničkách

img_20140920_165442.jpg

V sobotu 20.9.2014 proběhla oslava výročí na místním hřišti formou soutěží mezi sbory okrsku a hosty.

Bylo naplánované krásné odpoledne a soutěž měla začít od 13.00, ale déšť nám posunul start na 14.30, kdy lehce polevil a jelikož jsme hasiči, tak jsme oželeli „pár“ kapek a vrhli se do boje každý s jinou…někdo s nadsázkou, jiní s vervou.

Výročí se účastnilo 10 družstev z našeho okrsku a 1 družstvo hostů SDH Vrchotice. Dále byli přizváni hasiči z Prčice, kteří během odpoledne předvedli ukázku se svým historickým vozem zn. R.A. Škoda 135 Smekal a SDH Martinice, též ukázka útoku s jejich historickou stříkačkou.

Při nástupu jsme byli všichni seznámeni s programem celého odpoledne, historií sboru v Heřmaničkách, oceněním hasičů místního sboru, oceněním nejstarších žijících členů ( Otradovec Bohuslav- Čišťovice, Otradovec Bohumil- Čišťovice, Říha Jaroslav- Jiříkovec, Hasenkopfová Marie- Heřmaničky, Spálenková Marie- Heřmaničky č.p.37, Spálenková Marie č.p.53 ), poděkováním zemřelým členům minutou ticha, pravidly soutěže a náš sbor byl obdarován pamětním praporem od OÚ Heřmaničky, předaný panem starostou  Ing. Jaroslavem Cmíralem a také soškou sv. Floriána od okrsku Heřmaničky.

Na hřišti bylo možné zhlédnout historickou techniku našeho sboru a zapůjčenou stříkačku „Márovku“ od SDH Ješetice.

Soutěžení probíhalo ve dvou disciplínách, kdy po rozlosování pořadí jsme měli za úkol zvládnout upravený požární útok a štafetu, ve které figurovalo celé družstvo. I přes ustavičné mrholení jsme si udrželi výbornou náladu a bojovali v uvolněné atmosféře o nejlepší časy, kdy se ovšem našla i družstva, která měla, pro svou fantazii a zpestření odpoledne, času dosti. První nám předvedli útok mladí hasiči, opět nezklamali a  byli úspěšní.

Celým odpolednem nás provázela veselým a trefným komentářem paní Alena Šmejkalová a my neměli šanci přehlédnout jakýkoliv netradiční projev některých družstev, který uvolnil to neslunečné odpoledne.

Během dne bylo možné se občerstvit ve stánku, kde místní hasičky obsluhovaly s příjemnou náladou a místní hasiči udili výborné klobásy.

Po předvedení ukázek od již výše zmíněných sborů došlo k vyhlášení umístění a to tak, že na 1. místě ,z 8 družstev mužů, se umístil SDH Vrchotice a ze 3 družstev žen na 1.místě SDH Arnoštovice.

Celé výročí ukončila zábava v místní sokolovně se skupinou Relax. Byli jsme rádi, že s námi poseděly i ostatní sbory a v hojném počtu jsme rozhýbali parket až do ranních hodin.

Poděkování patří Vám místní občané, kteří fandíte tomuto sportu a navštěvujete jej, dále děkujeme všem zúčastněným sborům ( SDH Velké Heřmanice, SDH Arnoštovice, SDH Smilkov, SDH Ješetice, SDH Vrchotice ), SDH Prčici a SDH Martinicím,  OÚ Heřmaničky, TJ Sokol Heřmaničky, Disko Lucie, p.Votrubovi, p.Kramperovi ml., p.Šmejkalové, sl. Járkové , p. Sedlákové a všem rozhodčím.

Ještě bychom chtěli velice poděkovat našim aktivním členům, kteří precizně se zájmem připravili a zařídili vše kolem oslavy výročí a p. Ladislavovi Sovovi st. za skvělou organizaci.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 60. výročí založení SDH Heřmaničky

Portrét

Poslední fotografie

Mail list


Archiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Statistiky

Online: 20
Celkem: 610524
Měsíc: 16334
Den: 654

Kontakt

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sbor dobrovolných hasičů Heřmaničky

Heřmaničky 55
257 89 Heřmaničky
IČ: 65262689
Bankovní spojení:
č.ú. 236629278/0300
ID datové schránky: wd98ge6

sdhhermanicky@seznam.cz