Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Pohár OORM v běhu na 60m s překážkami v Benešově

Další hasičská soutěž, pořádaná OSH Benešov, OORM ve spolupráci s odbornou radou represe, se konala dne 28.5.2023 na atletickém stadionu Sladovka. Jednalo se o další ročník 60m překážek pro mladé hasiče, který startoval od 10.00 hod.

Podařilo se nám v rámci tréninku připravit 14 soutěžících z našeho družstva mladých hasičů. Tyto děti s velkým úsilím soutěžily v dané disciplíně, jelikož od loňského roku je možnost postupu do krajského kola a následné celostátní soutěže. V původních informacích bylo upozorněno, že postupuje pouze 1. místo z každé kategorie, z toho jsme byli smutní, protože se velmi zůžila možnost postupu, přece jenom tam jezdí týmy, které závodí ve vyšších soutěžích....Ale nakonec se před začátkem omluvili za mylnou informaci, že postupuje prvních pět závodníků. Dostali jsme naději.

Od brzkého rána přažilo slunce, horko, byli jsme všichni příjemně nervózní. Téměř všem dětem se vedlo výborně, byli připravené a sportovně naladěné. Všichni zaběhli ze všech sil, nikdo neutrpěl žádné zranění a dokonce jsme přivezli i jednu medaili a šest diplomů. Ti co byli poprvé alespoň nabrali zkušenost na příští rok.

První vybíhaly mladší dívky ( 23 závodnic) : Linda Votrubová (8.místo)

Paralelně s nimi starší chlapci ( 27 závodníků) : Jan Bubník( 3.místo), Suchomel Eduard ( 6.místo), Kohoutek Jan ( 7.místo), Bubník Kryštof ( 10.místo), Birhanzl Václav ( 20.místo), Krampera Jakub ( 27. místo)

Dále mladší chlapci ( 27 závodníků) : Šplíchal František ( 9. místo), Poskočil Jan ( 12.místo)

Poslední vybíhaly starší dívky ( 34 závodnic) : Votrubová Aneta ( 10. místo), Bosniaková Ester ( 17.místo), Macháčková Julie ( 18.místo), Poskočilová Barbora ( 20.místo) Suchomelová Anežka ( 31. místo)

Vzhledem k výše uvedeným informacím a výsledkům je jasné, že opět naše obec bude reprezentována na krajské soutěži Honzíkem Bubníkem, dne 10.9.2023 v Kutné Hoře :-))). Paráda!!!

My jsme rádi za všechny děti, které navštěvují kroužek, za velkou snahu, umístění a reprezentaci obce v požárním sportu. Největší odměnou byla pro nás opět zmrzlina a nákup v Lidlu :-).

Děkujeme všem zúčastněným mladým hasičům.