Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

CELODENNÍ VÝLET MLADÝCH HASIČŮ S PŘESPÁNÍM NA OBCI

Vládní opatření vyhlášená kvůli koronaviru výrazně zasáhla do dění sportovních i kulturních akcí pořádaných dobrovolnými hasiči. Nejen, že byly zrušeny všechny soutěže pořádané OSH Benešov, ale i ty naše místní, včetně kroužku MH, pořádaného každou středu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro děti uspořádat celodenní tůru s přespáním v novém evakuačním stanu. Evakuační stan pojme asi 25 lidí.

Stan měl být umístěn nad Heřmaničkami, abychom měli krásný výhled.

Bohužel, předpověď počasí nevěštila nic slunného, tak jsme hledali náhradní řešení v případě vydatných dešťů. Nechtěli jsme to vzdát a zklamat děti a tak jsme využili společenskou místnost na místním OÚ. Předpověď se vyplnila.

Děti také zabojovaly a všichni, i přes silný déšť, dorazily v plné výbavě do místní hasičárny, kde je čekalo první překvapení v podobě nového interiéru. Během karantény jsme při brigádě vyměnili skříně, stoly, židle.

Celé dopoledne jsme hráli spoustu stolních her, malovali, luštili křížovky, stříleli na terč a vyprávěli si zážitky z karantény. Venku hustě pršelo.

Kolem jedné jsme si snědli napečené řízky a nakonec místo 12 km jsme se vydali na 5 km dlouhou trasu okolo Heřmaniček v pláštěnkách. Mladí hasiči byli napjati, kde budeme spát. Podařilo se nám to utajit až do odpoledne. Stan, postavený uvnitř společenské místnosti na OÚ, uvítali a pak si to užili při buřtech, diskotéce i malování na obličej. Dopoledne po snídani si je rodiče vyzvedli.

I přes nepřízeň počasí to byl pěkný zážitek a my jsme si vynahradili ztracený čas zrušených kroužků.

Děkujeme OÚ za poskytnuté zázemí, mladým hasičům za účast a aktivním hasičům, kteří se podíleli na přípravě.

Zároveň se budeme těšit a doufat, že proběhnou sportovní soutěže, kulturní akce...od září, tak jak jsme letitě zvyklí.

Mladým hasičům i ostatním občanům přejeme příjemně strávené prázdniny, plné smíchu, zdraví, sluníčka a zábavy.

 

 

Portrét

Poslední fotografie

Mail list


Archiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Statistiky

Online: 3
Celkem: 393300
Měsíc: 12405
Den: 216