Jdi na obsah Jdi na menu

Masopustní den v Heřmaničkách

p1020959.jpg

Masopustní den v Heřmaničkách

V sobotu 14.2. se v obci uskutečnil masopustní průvod obcí, zakončený maškarním plesem v místní sokolovně, vše pod záštitou SDH Heřmaničky.

Masopustní průvod

Všechny masky se sešly v ranních hodinách v sokolovně, kde nás dolíčil pan Jiří Vytlačil z Velkých Heřmanic a paní Hana Říhová z Mladé Vožice. Okolo desáté jsme vyrazili do místních ulic poveselit a roztančit občany, kteří nás již čekali s pohoštěním a veselou náladou.

Účast masek byla veliká, chodilo nás přes třicet a cestou jsme nabalovali i místní občany.

Letos jsme byli opět obohaceni o pěkné masky…jako hasiči jsme vyrazili s polní kuchyní pana Skaláka a celou nám ji vezl ,svým Zetorem 25, Luboš Dráb. Měli jsme grog a buřtíky,které podávali šikovní a obratní kuchaři. Dále nás doprovodil „statek“, Sněhurka a sedm trpaslíků, piráti, pan farář, paničky atd. Po celý den s námi chodil mladý a šikovný harmonikář Jakub Růzha, který každému zahrál dle jeho gusta a klobouk dolů za jeho výdrž s nelehkým nástrojem.

Celou vesnici jsme obešli a skončili až po sedmé hodině a s úprkem domů nastrojit se do večerní masky.

Maškarní ples

Ples začal osmou hodinou v sokolovně, předpřipravenou SDH a panem Ladislavem Sovou ml.

Atmosféra byla báječná, jelikož jsme byli někteří již rozverní z celého dne a těšili jsme se na scénky zkoušené celý týden. Tentokrát nebyla o zábavu nouze, kapela Neptun příjemně hrála, dorazilo 42 maskovaných a 33 nemaskovaných občanů.

Příjemně nás překvapilo, že budou tři představení a tentokrát i z řad mladších. Ti se nám první předvedli s nacvičeným tancem kankánových tanečnic a tanečníků a sklidili velký aplaus a nás hřálo na srdci, že se nám tvoří další skupinka zapálená pro „šarádu“a máme následovníky.

Jako druhé představení bylo „Polámal se mraveneček“…taková verze pro dospělé a třetí nejpovedenější, které bylo vyhodnoceno cenou první, byla scénka z Hoštic z filmu Slunce, seno…Všechny scénky i foto jsou k zhlédnutí na našich webových stránkách (www.sdhhermanicky.estranky.cz) a sami uvidíte, že fantazii a věku se meze opravdu nekladou. Ke zmínění stojí i masky berušky, myšek, islámského páru, mumiích…..všichni mají skvělé nápady.

Domů jsme šli opět téměř za světla jako „slušní“ lidé J.

Celý Valentýnský den se opravdu vydařil a my máme spoustu energie vymýšlet překvapení na další rok a za to vážení spoluobčané děkujeme Vám, kteří nás podporujete a udržujete tradice obce Heřmaničky. Dále děkujeme aktivním hasičům, panu Sovovi ml.a celé rodině, kapele Neptun, p.Vytlačilovi, p.Říhové, p.Růzhovi, p.Skalákovi a p.Drábovi z Durdic.

 

Náhledy fotografií ze složky Maškarní průvod 2015

Portrét

Poslední fotografie

Mail list


Archiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Statistiky

Online: 2
Celkem: 393299
Měsíc: 12412
Den: 216